Demonstrace za Folimanku. Rádi bychom vytvořili co nejpřátelštější atmosféru
Demonstrace za Folimanku. Rádi bychom vytvořili co nejpřátelštější atmosféru

Demonstrace za Folimanku. Rádi bychom vytvořili co nejpřátelštější atmosféru

Na 13. 7. 2021 se chystá demonstrace Za Folimanku, kterou pořádá stejnojmenná iniciativa. Demonstrace začne v 18.00 na náměstí Míru a přes schody v Bělehradské ulici se přesune do parku Folimanka, kde je pod Nuselským mostem od 19:00 naplánováno protestní shromáždění proti plánovanému stavebnímu záměru. Tímto vás, jakožto zástupce médií, srdečně zveme k účasti.

„Demonstraci nechceme prezentovat jako ukázku síly, ale jako sousedské setkání, kde bude mít možnost každý občan říci svůj názor na chystané změny. A moc rádi bychom mluvili i s vedením městské části. Proto pozveme i stávající starostku Mgr. Janu Černochovou a místostarostku Ing. Alexandru Udženiju, aby s námi v přátelské atmosféře prodiskutovaly připravované změny,“ říká Kamila Šmídová z iniciativy Za Folimanku.

„S občany Prahy 2 a rezidenty v okolí parku se pravidelně setkáváme a víme, že mají proti chystanému stavebnímu záměru zásadní výtky. Proto bychom jim rádi dali prostor je vyjádřit. Zároveň chceme, aby vše proběhlo v přátelském duchu, proto budou manifestační pochod, proslovy a občanská vystoupení doplněny o kulturní program. V rámci něj se představí tři kapely Yamabushi (alternative-industrial), Hally Belly (bigbít) a Blue Betty Blues Band (blues, rock), z nichž jsou mimochodem dvě z nich kapelami rezidentními na Praze 2,“ říká Matouš Turek, sympatizant a spolupracovník iniciativy.

„Rádi bychom vytvořili co nejpřátelštější atmosféru. Ovšemže s jednáním radnice Prahy 2 nesouhlasíme, ale není na místě používat stejné metody. I proto celou akci zakončíme před devátou hodinou, abychom nikomu nevadili. Je samozřejmé vyjádřit svůj názor, ale nesmí být tlačen silou a bez respektu k ostatním zúčastněným, jak se tomu mnohdy děje. Proto jsme moc rádi, že spolupracujeme s dvěma občanskými iniciativami Přátelé Nuselských schodů a Schody Bělehradská a komunikují s námi i zastupitelé. Bohužel především z řad opozice,“ dodává Tomáš Čada z iniciativy.

Přesná struktura protestu:

17.30 – setkání před radnici Prahy 2 na náměstí Míru 600/20
18.00 – zahájení pochodu
pochod ulicemi: Belgická, Záhřebská
– krátké zastavení v ulici U Zvonařky/Wenzigova v místě schodů na Bělehradské ulici
pochod ulicemi:  U Zvonařky, Wenzigova, Lublaňská do parku Folimanka
19:00 – park Folimanka, v místě kde je plánován stavební záměr

Za petiční výbor: 
Ing. Kamila Šmídová, projektový manažer
Ing. Martin Štich, vodohospodář
Mgr. Tomáš Čada, básník a pedagog
Tel.: 728 438 241 / E-mail: info@zafolimanku.cz